facebook tracking

Centerkoordinator till SATS Sickla

Stockholm

Tjänsten som Centerkoordinator innebär både drifts-, städ-, personal- och produktansvar. Ditt ansvar inom driftsområdet innebär att säkerställa att det är helt och rent på hela träningscentret. Ditt personalansvar för instruktörer (gruppträning) innebär förutom att skapa ett engagerat och motiverat instruktörsteam övriga arbetsuppgifter såsom rekrytering, schemaläggning och löneredovisning. Produktansvar innebär att du både coachar ditt instruktörsteam och att du ansvarar för kommunikationen gällande befintliga och nya träningsprodukter till våra medlemmar.

Du är ytterst ansvarig för att tillsammans med ditt team skapa den bästa tänkbara träningsmiljön för våra medlemmar. All träningsutrustning ska servas och hållas i god kondition enligt gällande driftsmanual.

Vi söker dig som har:

- Gymnasieutbildning

- Gärna eftergymnasial utbildning inom service/butiksledning, personal eller idrott

- Arbetat som Gruppträningsinstruktör och är licensierad. Har du även PT-utbildning är det meriterande

- Tidigare erfarenhet inom försäljning och/eller arbete som ledare

- Goda kunskaper i Office Paketet

- Mycket goda kunskaper i svenska och engelska

För att lyckas som Centerkoordinator är det viktigt att du är bra på att arbeta självständigt men inom ett system. Du bör vara strukturerad och organiserad samt öppen för förändringar, en energisk glädjespridare med hög kompetens. Att du är entusiasmerande och engagerad i ditt arbete, i träningen och för hela vår verksamhet ser vi som en självklarhet.

Tjänsten omfattar 32 timmar/veckan, arbetstiderna är varierade och innefattar dagar, kvällar och vissa helger.

Välkommen med din ansökan, urval och intervjuer sker löpande.

Arbetsplats och kultur

Hos oss hittar du ett genuint intresse för träning. Vi älskar träning! Vår ambition är att sprida träningsglädje till alla vi möter. Genom att ha rätt kunskap, mycket energi och stort engagemang kan vi få fler att träna regelbundet. Det är även dessa egenskaper som gör att vi på SATS är så roliga att arbeta med. Vi är ett lag som peppar och höjer varandra, vi vill alltid vara bäst på det vi gör.

Vi är såklart vinnarskallar, på ett bra sätt. Vi tävlar och utmanar varandra, men vi glömmer aldrig att bekräfta varandras prestationer. Med ett lekfullt förhållningssätt blir jobbet motiverande och spännande. Att tävla är roligt och gör att vi utvecklas. Vi strävar efter att skapa lönsamhet och vi arbetar hårt för att våra medarbetare ska utvecklas, känna arbetsglädje och må bra.

Stockholm

Stockholm
Stockholm
Sweden
kundservice@sats.se
010 - 110 58 00